Search
Close this search box.

O škole

Úvodní obrázek Královská mateřská škola Praha Kobilisy

Královská mateřská škola vznikla v prostorách bývalého zdravotního střediska, které však původně bylo provozováno jako mateřská škola. V letech 2011 – 2012 prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí. Budova byla kompletně přestavěna tak, aby vyhovovala náročným potřebám pro provoz mateřské školy a vysokým nárokům zřizovatele na poskytované služby. Cílem mateřské školy bylo a je poskytování nadstandardní péče o předškolní děti , jejich soustavné vzdělávání, rozvíjení jejich dovedností a znalostí.

Od roku 2019 poskytujeme návazné studium základní školy na naší Královské základní škole v Praze Troji, kde mohou naši předškoláci, pokračovat v dalším vzdělávání v česko – anglickém bilingvním vzdělávacím systému.

Královská mateřská škola je soukromá mateřská škola s rozšířenou výukou cizích jazyků se zaměřením na anglický jazyk. Nachází se na Praze 8 v Kobylisích v těsné blízkosti stanice metra Ládví a Ďáblického háje.

Velkou předností naší soukromé mateřské školy je její vynikající dostupnost, a to nejen prostředky MHD, kdy přímo sousedí s výstupem metra C Ládví, ale nachází se také v těsné blízkosti tramvajové a autobusové zastávky stejného jména. Autem je zde výborná dostupnost zejména pro obyvatele městských částí Kobylisy, Ďáblice, Troja, Prosek, Letňany. Z mimopražských lokalit je k nám nejblíže po dálnici D8 a to z obcí Středočeského kraje – Zdiby, Sedlec, Bořanovice, Líbeznice, Bašť, Měšice, Panenské Břežany, Kojetice či Neratovice.

Naše poslání

Klademe důraz na bezpečí dětí, zajištění jejich fyzických i emocionálních potřeb a zejména na jejich další všestranný rozvoj a vzdělávání. Toto se nám daří splňovat díky modernizovaným prostorám budovy, kvalitnímu personálnímu zajištění a velkorysému materiálnímu vybavení. Hlavně ale díky tomu, že nás vzdělávání nejmenších dětí naplňuje a baví. Velice motivující pro nás jsou pokroky našich malých žáků a spokojenost jich samotných i jejich rodičů.

Naším hlavním cílem je zajistit pro vaše děti bezpečné prostředí v mateřské škole, abyste mohli bez obav předat děti do naší péče a řešit svoje každodenní povinnosti nebo se věnovat svým koníčkům a zálibám a děti se v tomto čase přirozeně a správně rozvíjely.

 

Vzdělávání předškolních dětí

Snažíme se prohlubovat naše znalosti a zkušenosti v oboru a zařazovat do výuky stále nové ale i praxí ověřené metody výuky pro dosažení nejlepších výsledků. Intenzita vzdělávacího procesu je závislá na věku dítěte a musí být odstupňována podle zralosti jednotlivých dětí.